Wystawa rzeźby i malarstwa – Magdalena Huk

Magdalena Huk obecnie uczennica Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, uczęszczała do Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Libuszy. Maluje od dziecka. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Poezja Juliana Tuwima inspiracją w twórczości plastycznej” zajmując w nim II miejsce. Zwycięska praca znajdowała się w Muzeum w Goteborgu. Jej ulubioną formą plastyczną jest rzeźba – twarze i popiersia, natomiast techniką malarską – olej. Maluje głównie portrety. Wykonuje też ilustracje do książek dla dzieci. Na wystawie można zobaczyć jej pierwsze prace plastyczne z okresu szkoły podstawowej oraz cykl prac powstałych podczas nauki w liceum plastycznym. Wystawą chce zachęcić do malowania i tworzenia dzieci oraz młodzież szkolną. Naukę chciałaby kontynuować na krakowskiej ASP. W życiu kieruje się mottem: „Wielkie rzeczy składają się z serii małych rzeczy skupionych razem” – Vincent van Gogh.