Wokół Szymborskiej. Biecki Festiwal Poetycko-Muzyczny

Jesienią tego roku w Bibliotece Biecz odbędzie się szereg arcyciekawych wydarzeń kulturalnych. Ich realizacja odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt poświęcony naszej zacnej poetce-noblistce nosi nazwę „Wokół Szymborskiej. Biecki Festiwal Poetycko-Muzyczny”. Już dzisiaj wiemy, że w jego ramach odbędą się dwa koncerty poezji śpiewanej, dwa spotkania poetyckie z Jackiem Podsiadłą oraz Darkiem Foksem, a także dwa warsztaty biblioterapeutyczne. Projekt adresowany jest dla dorosłych oraz seniorów.

Całkowity koszt projektu wyniesie 19 300,00 zł. Dofinansowanie z MKiDN wynosi 13 800,00 zł, z czego  5 500,00 zł stanowi wkład własny.

Projekt posiada walory edukacyjno-kulturalne, ale nie mniej ważnymi priorytetami wpisanymi jego założenia są: promocja czytelnictwa oraz upowszechnianie wiedzy o bieckiej placówce bibliotecznej jako przestrzeni, w której kultura wysoka znajdzie swojego odbiorcę. Za koordynację działań projektowych odpowiadają Paulina Pyznar i Jacek Lech.