Wernisaż wystawy „Artystyczny Biecz” połączony z wręczeniem nagrody im. Krystyny Skowronek

W sobotni wieczór 17 lutego o godzinie 17:30 odbył się wernisaż wystawy „Artystyczny Biecz”, podczas którego zwycięzcy przeglądu wręczono Nagrodę im. Krystyny Skowronek. Dla przypomnienia, do przeglądu zgłoszono 34 prace, mocno zróżnicowane pod względem zastosowanej techniki artystycznej i podejmowanych tematów. W głosowaniu wyłoniony został zwycięski obraz zatytułowany „Drzewo” autorstwa Sebastiana Brożyny. Sebastian Brożyna jest sanockim artystą, który w Bibliotece Biecz eksponował już swoje prace w 2022 roku, podczas wystawy pod tytułem „Wyspa”.

W głosowaniu wyłoniono także pięcioro artystów, którzy otrzymali największą liczbę głosów oddanych na Facebooku oraz w głosowaniu tradycyjnym. Wyróżniono:

– Łukasza Bieńka za obraz „Powrót”,

– Ewę Kosibę za obraz „Natalia”,

– Barbarę Rudzińską za obraz „Biecz Muzeum”,

– Marcina Peckę za obraz „Synapsa”,

– Krzysztofa Kutrzubę za rysunek „Lot nad Bieczem”.

Każdy z uczestników przeglądu otrzymał pamiątkowe podziękowanie, natomiast zwycięzca nagrodę główną oraz statuetkę Bieckiego Skowronka, upamiętniającą osobowość twórczą Krystyny Skowronek, bieckiej nauczycielki plastyki, która przez lata swojej pedagogicznej aktywności wypromowała wiele talentów. Przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród artystów, jak i odbiorców, dlatego chcielibyśmy, by na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Biblioteki. Wydarzenie uświetnił występ Mileny Żabskiej, Anny Klesyk i Jakuba Żeglenia, młodzieży uczęszczającej na co dzień do bieckiego LO. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Artystom za nadesłane, przepiękne, prace, internautom za tak liczne głosy oraz licznym gościom, którzy uczestniczyli w wernisażu.

Wyniki głosowania na Facebooku Biblioteki Biecz oraz w formie tradycyjnej