Warsztaty z ilustratorem Danielem de Latour

Wczoraj o poranku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu oraz z Zespołu Szkół Podstawowych w Rożnowicach spotkali się w naszej bibliotece z Danielem de Latour – polskim ilustratorem książek, czasopism, felietonów oraz rysownikiem komiksów. Na początku nasz gość przeczytał uczniom fragmenty lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek, do której wykonał ilustracje. Druga część spotkania rozpoczęła się od rozbudzenia dziecięcej wyobraźni – serii pytań i odpowiedzi, kim mogłaby być tytułowa skarpetka.  Następnie dzieci poprzez stworzenie własnych historii oraz pięknych rysunków, tworzyły swoje mini książeczki, które na  koniec zajęć wraz z autografem pana Daniela, zabrały sobie do domu. Bardzo dziękujemy panu Danielowi za przeprowadzenie inspirujących warsztatów.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.