W Bieczu czytali dzieciom Parlamentarzyści

2 czerwca 2022 r. rynek w Bieczu zapełnił się dziećmi i kolorowymi motylami. Wszystko z okazji  XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z udziałem parlamentarzystów. Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przypadający w terminie 28 maja – 4 czerwca przebiega pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. Jest to doroczne święto w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Jak co roku Biblioteka Biecz mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa i w związku z tym na bieckim rynku odbyło się spotkanie, na które zaproszone zostały dzieci z bieckiej „jedynki” oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej.

Czytającymi „motylami” byli parlamentarzyści: Jagna Marczułajtis-Walczak, Urszula Nowogórska, Elżbieta Zielińska, Jan Duda, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher oraz Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała Janusz Kurasz, Dyrektor Biblioteki Biecz Elżbieta Knapik, pracownik Urzędu Miejskiego w Bieczu Maria Antoniv, pracownik Bieckiej Akademii Malucha Natalia Kobryii, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sitnicy Irena Sawicka.

Czytanie rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, następnie czytano fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika w języku polskim i w języku ukraińskim,  a na zakończenie wiersze  o klimacie. W podziękowaniu za piękne czytanie dzieci przygotowały występy artystyczne. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu Klaudia Bugno zaśpiewała piosenkę,  Jakub Żegleń zagrał utwór na keyboardzie, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu śpiewali piosenki.

Po występach nastąpił czas na przemówienia, podziękowania, gratulacje, upominki i słodycze dla dzieci oraz książki do biblioteki. Dziękujemy!

Podsumowaniem wydarzenia była sesja zdjęciowa „czytających motyli” z dziećmi. Do zobaczenia za rok!