Romantyzm żywy w literaturze współczesnej

Poniedziałek 10 października w Bibliotece Biecz rozpoczął się od wykładu, który odbył się w ramach realizowanego przez biecką bibliotekę projektu „Ballady i romanse nasze współczesne. Wystąpienie przygotował i wygłosił dr Jacek Lech, na co dzień bibliotekarz, a literaturoznawca z wykształcenia.  Temat wykładu dotyczył trwałości tradycji romantyzmu w polskiej literaturze współczesnej. Nie mogło zabraknąć odniesienia do Mickiewiczowskich „Ballad i romansów” jako tekstu kształtującego idee estetyczne epoki. Został podjęty wątek rewizji romantyzmu przez pisarzy tworzących po roku 1989, a także kwestia odniesień do jego estetyki, idei ora form poetyckich.

W wykładzie wygłoszonym dwa razy uczestniczyli uczniowie klas III i IV Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.