Piosenka poetycka lat 70. i 80. Zachwycający koncert w wykonaniu Studia Wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach

W ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu „Wokół Szymborskiej. Biecki Festiwal Poetycko-Muzyczny w piątkowy wieczór 24 listopada, licznie przybyli goście mieli możność wysłuchać znamienitego koncertu utworów Czesława Niemena w wykonaniu Studia Wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Niemen był wyśmienitym artystą, którego ogromny twórczy dorobek staje się materiałem częstych interpretacji dokonywanych przez młodych artystów. Młodzież pod opieką Tomasza Kubali, dyrektora MDK z Gorlic wykonała koncert na najwyższym poziomie. Jest to bardzo krzepiące, bowiem pokazuje że poezja śpiewana jest gatunkiem, po który sięga utalentowana młodzież.

Studio Wokalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi Tomasz Kubala, gitarzysta, kompozytor. Koncert był popisem zdolności wokalnych młodzieży, której życzymy sukcesów w dalszej artystycznej drodze. Potencjał bowiem jest.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.