Odkryj swoją wyobraźnię! – Zajęcia biblioterapeutyczne z elementami Kamishibai.

Dnia 16.10.2023 roku w sali spotkań bieckiej biblioteki odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne z elementami Kamishibai. Uczestnikami zajęć były dzieci klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rożnowicach. Kluczowym celem warsztatów był rozwój umiejętności kognitywnych i werbalnych oraz pobudzenie wyobraźni dzieci, która później została przeniesiona na kartki papieru. Zajęcia odbywały się dwuetapowo: na początku dzieci poznały historię teatru Kamishibai, wzięły udział w seansie głośnego czytania bajki „Szukając Marudka”, a następnie rozpoczęła się praca w grupach, gdzie uczniowie mieli za zadanie stworzyć dalsze losy przyjaźni chłopca i psa Marudka. Uczniowie szkół wykazali się nie tylko ogromną kreatywnością, ale także zadziwili nas swoim talentem plastycznym. Każda grupa stworzyła nową historię, w której Marudek poznał nie tylko nowych przyjaciół, ale także wyruszył w świat w poszukiwaniu nowych przygód.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu „Fredro dzieciom. Festiwal Literacki w Bieczu”.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.