Od Szymborskiej do Szymborskiej. Twórczość poetki w piosence

W ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu Wokół Szymborskiej. Biecki Festiwal Poetycko-Muzyczny w piątkowy wieczór 15 września, licznie przybyli goście mieli możność wysłuchać znamienitego koncertu. W repertuarze młodzieży szlifującej swe talenty w Studiu Wokalnym Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach znalazły się zaaranżowane na utwory śpiewane wiersze Wisławy Szymborskiej, do których skomponowano muzykę. Jak się okazuje Szymborską można zaśpiewać. Oprócz twórczości Szymborskiej w piątkowy wieczór wybrzmiały inne utwory poetyckie, choćby z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Wisława Szymborska jest poetką, która staje się inspiracją nawet dla artystów z kręgów muzyki pop, a jej twórczy dorobek staje się materiałem częstych interpretacji dokonywanych przez młodych artystów. Młodzież pod opieką Tomasza Kubali, dyrektora MDK z Gorlic wykonała koncert na najwyższym poziomie. Jest to bardzo krzepiące, bowiem pokazuje że poezja śpiewana jest gatunkiem, po który sięga utalentowana młodzież.

Studio Wokalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi Tomasz Kubala, gitarzysta, kompozytor. Koncert był popisem zdolności wokalnych młodzieży, której życzymy sukcesów w dalszej artystycznej drodze. Potencjał bowiem jest.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.