O tym, czy warto pomagać?

20.listopada, na zajęciach biblioterapeutycznych rozmawialiśmy wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bieczu o niesieniu pomocy. Obejrzeliśmy krótki film zatytułowany MIŁOSIERNY SAMARYTANIN. Film opowiadał historię starszej kobiety, która nie mogła pozwolić sobie na zakup słodkiego tortu dla swoich wnuków, z powodu braku pieniędzy. Przysłuchujący się ich rozmowie młody człowiek postanowił kupić im ten tort, nie chcąc nic w zamian. Zrobił to ponieważ kiedyś też był w takiej sytuacji i wtedy inny mężczyzna zrobił to samo. Mottem filmu jest hasło DOBRO POWRACA. Ponadto podopieczni WTZ-u dyskutowali o tym, czym dla nich jest pomaganie i czy chętnie to robią. Omawialiśmy różne formy niesienia pomocy, od tych bardzo prostych do tych ogólnokrajowych, jak Szlachetna Paczka. Na zakończenie spotkania wyznaczyliśmy sobie zadanie. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia (a jest to szczególny czas), każdy z uczestników biblioterapii udzieli bezinteresownie pomocy osobie potrzebującej lub podzieli się z innymi swoimi dobrami.