Narodowe czytanie „Nad Niemnem” z wystawą fotografii w tle

29 września br. w naszej bibliotece odbyło się NARODOWE CZYTANIE powieści pt. Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej, to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Fragmenty książki Elizy Orzeszkowej czytali dla nas: dr Elżbieta Samborska, Renata Gołębiowska, Ewa Kosiba, Anna Guzik, Bogusława Duda, ks. Janusz Kurasz,  dr Paweł Kocańda, Aleksandra Wójcikiewicz, Kamil Bieniek oraz Elżbieta Knapik.

Muzyczną ilustrację do NARODOWEGO CZYTANIA przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Świętej Królowej Jadwigi z Biecza: Andżelika Dąbrowska, Marcin Guzik i Dominik Bajorek.

W dalszej części wieczoru mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością Joanny Kaczorowskiej, której fotografie podziwialiśmy w czasie wernisażu. Pani Joanna opowiedziała nam o swojej działalności fotograficznej, skąd czerpie inspiracje i dlaczego to właśnie Biecz (Jej miasto rodzinne) jest Jej ulubionym obiektem sesji zdjęciowych.

Zgromadzeni goście mieli także okazję uczestniczyć w konkursie, w którym można było wylosować nagrody-niespodzianki, którymi były fotografie autorstwa Pani Joanny.