Nad Beskidzkim Morskim Okiem – wieczór poezji

24 maja 2024 r. w Bibliotece Biecz odbył się poetycki wieczór. Wiersze poetyckie przygotowali oraz przeczytali dla nas członkowie Grupy Poetyckiej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice: Tomasz Tarko, Ewa Pabisińska, Agnieszka Małgorzata Jakieła, Bożena Szurek. Spotkanie poprowadziła Izabela Zubko, która od dwóch lat kieruje grupą poetycką, działającą przy Ośrodku Kultury Gminy Gorlice. Wieczór poezji był formą promocji Antologii Poetów Ziemi Gorlickiej NAD BESKIDZKIM MORSKIM OKIEM, za którą współautorzy otrzymali stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Publikacja ta jest finałem 1,5-rocznej pracy, która odbywała się w ramach warsztatów w Kobylance, Ropicy Polskiej i Szymbarku.