„Królewna Śnieżka” zagrana przez aktorów Teatru Nowego

Drugi dzień maratonu małych form teatralnych w wykonaniu nowosądeckiego Teatru Nowego przeznaczony był tym razem dla starszych dzieci. Aktorzy tworzący nowosądecką trupę wzięli dzisiaj na warsztat jedną z najbardziej znanych baśni Braci Grimm, „Królewnę Śnieżkę”, dokonując jej kapitalnej reinterpretacji. Świetnie skonstruowana, uwspółcześniona, oprawiona efektami wizualnymi, inaczej  opowiedziana historia może uwieść nie tylko młodego widza. Także i dorosły znajdzie w tej historii znaczenia nieuchwytne dla dzieci. Uniwersalna narracja, świetne aktorstwo, interakcja z widownią to cechy spektaklu, który 6 października obejrzeli w na scenie bieckiej biblioteki uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu „Fredro dzieciom. Festiwal Literacki w Bieczu”. Dziękujemy zespołowi aktorskiemu Teatru Nowego za tak kapitalnie zagrany, zabawny, ale i pouczający spektakl.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.