„KONTRA” Natalii Karasińskiej. Wernisaż wystawy malarstwa

W piątek 14 lipca o 17:30 w bieckiej bibliotece odbył się wernisaż wystawy malarstwa Natalii Karasińskiej zatytułowanej „KONTRA”. Malarka posiada określoną wizję tego, jak postrzega sztukę oraz dlaczego tworzy. Na płótnie ważne są linie, kreski, kropki i plamy, z których tworzy zamknięte, często bardzo osobiste kompozycje. „Moje prace tworzę pod wpływem własnych przeżyć i przemyśleń” – mawia Artystka. Po czym dodaje: „oceniając je, staram się być w zgodzie z własną wrażliwością. Dążę do tego, by obrazom nadawać określony przekaz, czasem w formie zadanego pytania, na które sama nie zawsze znam odpowiedź”. Malarka posługuje się stonowaną kolorystyką, ponieważ – jak mawia – nie toleruje krzykliwości współczesnego świata. Muzyczny akcent do oprawy wernisażu wprowadził Bartosz Guter, niezwykle zdolny uczeń kl. VII ZSP w Strzeszynie.

Autorka wystawy jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studiowała grafikę warsztatową w pracowni prof. Marka Olszyńskiego. W roku 2006 dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Antoniego Nikła. Następnie w roku 2017 ukończyła Podyplomowe Studium Muzeologiczne w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2008 roku należy do Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza przy Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Dotychczas zorganizowała kilka wystaw indywidualnych, bierze również udział w wystawach zbiorowych i plenerach. Jest przekonana, że sztuka ma za zadanie zmieniać ludzi i świat na lepsze.

„KONTRĘ” Natalii Karasińskiej można oglądać w Sali Spotkań Biblioteki Biecz do 11 sierpnia.