Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola – podstawowe przepisy ruchu drogowego

22 września w bibliotece w Libuszy odbyła się lekcja biblioteczna pn.: „Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola – podstawowe przepisy ruchu drogowego”. W spotkaniu na temat bezpieczeństwa na drodze uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – grupa Biedronki pod opieką wychowawczyń Pani Doroty Mrozek oraz Jolanty Zięby. Przedszkolaki podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, zostały zapoznane ze znakami drogowymi: zakazu, nakazu, informacyjnymi oraz ostrzegawczymi. Nie zabrakło zabaw ruchowych, np. „ruch uliczny z wykorzystaniem kolorów sygnalizatora świetlnego” – ćwiczenie utrwalające poznane wiadomości. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „W drodze do szkoły”. Zadaniem plastycznym dla dzieciaków było zaprojektowanie i wykonanie według własnego pomysłu kamizelek odblaskowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.