Inspiracje naturą… Wernisaż wystawy Sabiny Salamon-Konieczny

W piątkowy wieczór 5 kwietnia 2024 roku w Bibliotece Biecz miał miejsce wernisaż wystawy Sabiny Salamon-Konieczny, artystki urodzonej w Gorlicach. Temat przewodni wystawy krąży wokół różnorako ujętych  motywów związanych z przyrodą, niekoniecznie realistycznych. Artystka jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu UMSC w Lublinie, dyplom uzyskała w 1992 roku w pracowni profesora Mariana Stelmasika. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Pani Sabina chętnie także uczestniczy w plenerach. Jak powiedziała: „Mój ojciec był artystą – absolwentem Krakowskiej Akademii Sztuki ASP,  tak że sztuka była zawsze ważną częścią mojego życia. Moja miłość do kolorów i form zaczęła się, kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem i zawsze było dla mnie oczywiste, że moje studia będą związane ze sztuką. Od zawsze poświęcam malarstwu każdą wolną chwilę. Chociaż malarstwo olejne jest moim ulubionym środkiem wyrazu, staram się  nie poprzestawać tylko na nim. Wciąż staram się znajdować nowe techniki, ponieważ jestem przekonana, że każda technika daje nowe możliwości, rozwija i jednocześnie stanowi wyzwanie. Inspiruje mnie wszystko, co mnie otacza. Każda część otaczającego świata urzeka mnie swym pięknem a to dlatego, abym mogła wydobyć z głębi siebie mój wewnętrzny świat i przelać go na płótno.

Wernisaż uświetnił występ młodych i zdolnych uczennic Rafała Boniśniaka, które szlifują swe talenty w ramach sekcji muzycznej działającej przy Bieckim Centrum Kultury. Wystąpiły: Sabina Juruś (gitara elektryczna), Apolonia Marszałek (klawisze), Anna Klesyk (śpiew). Na drugiej gitarze zagrał Rafał Boniśniak, opiekun muzyczny dziewczyn.

Ekspozycję Sabiny Salamon-Konieczny można oglądać do 4 maja.