Gminny Konkurs Recytatorski „Odkrywamy Wacława Potockiego” rozstrzygnięty

We wtorek 8 listopada Biblioteka Biecz rozstrzygnęła Gminny Konkurs Recytatorski „Odkrywamy Wacława Potockiego”.

Główne cele konkursu skupiały się na rozwijaniu zdolności recytatorskich, popularyzacji twórczości Wacława Potockiego oraz upowszechnianiu kultury żywego słowa.

Jury w osobach Urszula Honek (poetka i prozaiczka), Alojzy Janusz (aktor), Elżbieta Knapik (dyrektor Biblioteki Biecz) oraz Jacek Lech (literaturoznawca, bibliotekarz) spośród młodych recytatorów wyłoniło troje laureatów oraz przyznało dwa wyróżnienia. Nagrodzono Annę Słowik, Agnieszkę Trybus oraz Kacpra Adasiewicza. Wyróżniono także wystąpienia Julii Wójcikiewicz oraz Antoniny Zając. Wszyscy uczniowie reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Bieczu.

Jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, bowiem każdy z recytujących prezentował wysoki poziom wykonania utworów barokowego poety. Dla rozluźnienia atmosfery i oswojenia stresu wśród występujących, Pan Alojzy Janusz zaprezentował próbkę swoich aktorskich umiejętności.

Wielkie podziękowania kierujemy do Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Wydawnictwa Czarne za ufundowanie dodatkowych nagród w konkursie. Gminny Konkurs Recytatorski „Odkrywamy Wacława Potockiego” odbył się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu Bieckie Barwy Poezji.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.