Fredro dzieciom. Festiwal Literacki w Bieczu

Jesienią tego roku w Bibliotece Biecz odbędzie się szereg arcyciekawych wydarzeń kulturalnych. Ich realizacja odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Fredro dzieciom. Festiwal Literacki w Bieczu”, jak sama nazwa wskazuje, adresowany jest do młodych odbiorców, zarówno dzieci, jak i młodzieży. Wokół Fredry można zbudować wiele interesujących wydarzeń. Biblioteka Biecz zaplanowała więc spotkania z pisarzami i ilustratorami książek, konkurs plastyczny oraz spektakl teatralny dla uczniów szkół podstawowych.

Łączny koszt działań projektowych wyniesie 16 180,00 zł. Dofinansowanie z MKiDN wynosi 12 180,00 zł, natomiast wkład własny zamyka się w kwocie 4000 zł.

Projekt posiada walory edukacyjno-kulturalne, ale nie mniej ważnymi priorytetami wpisanymi jego założenia są: promocja czytelnictwa oraz upowszechnianie wiedzy o bieckiej placówce bibliotecznej jako przestrzeni, w której kultura wysoka znajdzie swojego odbiorcę. Za koordynację działań projektowych odpowiadają Paulina Pyznar i Jacek Lech.