„Fredro dzieciom”. Festiwal literacki w Bieczu. Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

2 października biblioteka gościła Autora książek dla dzieci Przemysława Wechterowicza, który spotkał się z uczniami młodszych klas bieckich Szkół Podstawowych. O godz. 10:00 gościliśmy dzieci z klas drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 2, a godzinę później, podczas drugiego spotkania z pisarzem, klasy pierwszą i drugą Szkoły Podstawowej nr 1. Autor prowadzi spotkania w bardzo ciekawy, angażujący dzieci i dorosłych opiekunów sposób. Spotkania z Przemysławem Wechterowiczem wyróżniają się aktywnym, kreatywnym uczestnictwem. Wczoraj nie zabrakło także literackich zagadek oraz książkowych odniesień. Za prawidłową odpowiedź na najtrudniejsze pytanie, Autor podarował uczennicy własną, podpisaną książkę. Uczniowie mieli możliwość zakupić książki Przemysława Wechterowicza i otrzymać autograf.

Przemysław Wechterowicz jest autorem książek obrazkowych. Jego debiutancką książką były „Wielkie marzenia” wydane w 2008 roku. „W pogoni za życiem”, „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych” oraz „Czy ktoś widział zajączka?” to tylko niektóre opublikowane tytuły. Jak, się przyznał, prowadzi także „drugi literacki żywot”, wcielając się w poetkę Żanetę Gorzką.

Dziękujemy  Panu Przemysławowi za miłe, pełne humoru i łamigłówek spotkanie!

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.