Cała Polska czyta dzieciom – Rafał Knybel

21 października 2016 roku gościliśmy w naszej bibliotece radnego Rady Powiatu Gorlickiego Rafała Knybla, który w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom czytał wiersze o ptakach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Po raz kolejny poezja sprzed lat okazała się niezawodna i żyje tak samo jak dawniej. Wiersze m.in. „Ptasie radio”, „Mowa ptaków”, „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima czy „Sroka”, „Kaczka dziwaczka”, „Indyk” Jana Brzechwy cieszyły nas i bawiły. Tematyka dzisiejszej akcji nawiązywała do aktualnej w naszej bibliotece wystawy prac Piotra Szczepanika pt. „Kolorowy świat ptaków”. W drugiej części spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki o ptakach, a za każda prawidłową odpowiedź otrzymywali kolorowankę – ptaka.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IIIB i IIIC SP. Nr 2 w Bieczu wraz z nauczycielkami Barbarą Chlost i Magdaleną Dziki.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za czynny udział w spotkaniu!