Cała Polska Czyta Dzieciom – Lekcja biblioteczna Podróż za jeden uśmiech nr 19

Poniedziałek, 19 listopada 2018 r. rozpoczął się w bieckiej Bibliotece zajęciami z uczniami klas 1 z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu. Na początku było to kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom podczas którego dyrektor Biblioteki Elżbieta Knapik przeczytała opowiadanie Malowany ul Adama Bahdaja. Na zakończenie spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym Podróż w nieznane tym laureatom, którzy nie uczestniczyli w oficjalnym podsumowaniu konkursu. Czytelnia Biblioteki udekorowana była pracami konkursowymi i uczniowie mieli możliwość obejrzeć prace swoich kolegów. Uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książeczek, które mają im przypominać o czytaniu!

Kolejnym etapem spotkania była lekcja biblioteczna Podróż za jeden uśmiech. Uczniowie dowiedzieli się kim był Adam Bahdaj, jakie książeczki napisał dla dzieci, kim są bohaterowie jego opowiadań. Następnie wszyscy rozpoczęli tworzyć wspólny malowany ul. Każde dziecko samodzielnie wykonało element dekoracyjny ula:  pszczółkę, kwiatka, ważkę, motylka.  Wszyscy pracowicie dekorowali ul niczym mała pszczółka Bze-Bze z czytanego opowiadania. Powstał śliczny, kolorowy ul, do którego zlatują się pszczółki.