Cała Polska Czyta Dzieciom. Beata Bochnia

Cała Polska Czyta Dzieciom. Beata Bochnia

Dnia 24 lutego 2017 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa uczniów z klasy II a i II b z SP 2 w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci mogły wysłuchać bajki Magdaleny Tulli Awantura w lesie i zapoznać się z dawnymi zabawami Pogórzan ziemi bieckiej.  Pani Beata Bochnia, dyrygentka Chóru Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Bieczu, która od lat swoją działalnością promuje dziedzictwo kulturowe naszej Gminy, zwyciężczyni tegorocznej edycji Cromerus w kategorii działalność kulturalna. Po wysłuchaniu pięknego, aktorskiego czytania Pani Bochni, dzieci zostały zaproszone do zabawy. Czytająca sprawiła wiele radości dzieciom ucząc je dawnych zabaw w „pogórzańską ciuciubabkę”, „jaworowe dzieci” oraz dwugłosowej piosenki pod tą samą nazwą. Spotkanie zakończyło się równie przyjemnie jak się zaczęło. Pani Bochnia częstowała dzieci cukierkami, a one podziękowały Jej piękną różą.