BIBLIOTEKA BIECZ zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Odkrywamy Wacława Potockiego”

Cele konkursu:

– rozwijanie zdolności recytatorskich,

– popularyzowanie poezji Wacława Potockiego,

– upowszechnianie kultury żywego słowa,

– promowanie talentów recytatorskich,

– kształtowanie umiejętności godnego reprezentowania swojego środowiska.

Warunki uczestnictwa:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół średnich Gminy Biecz.
  2. Uczestnik konkursu prezentuje dowolnie wybrany wiersz Wacława Potockiego.
  3. Jeden uczestnik zobowiązany jest do zaprezentowania tylko jednego wiersza Potockiego.
  4. Szkoła dokonuje zgłoszenia uczestników telefonicznie pod numerem 13 4471 043 lub drogą mailową: mediateka@bibliblioteka.biecz.pl.
  5. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30 września b.r..
  6. Na etapie zgłaszania ucznia, wymagamy dostarczenia do biblioteki oświadczenia zgody podpisanej przez prawnego opiekuna uczestnika konkursu.
  7. Konkurs odbędzie się 8 listopada o godz. 10:00 w sali spotkań Biblioteki Biecz przy ulicy Rynek 20.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu konkursu.

Kryterium oceny:

1. Dobór utworu do możliwości uczestnika (wiek i opanowanie języka polskiego).
  2. Opanowanie pamięciowe utworu.
  3. Poprawność wykonania (artykulacja, accent, intonacja, modulacja, tempo, przestankowanie).
  4. Interpretacja utworu.
  5. Elementy towarzyszące (gest, ruch, strój, rekwizyt).
  6. Ogólny wyraz artystyczny.
  7. Komisja konkursowa przyzna nagrody za trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia oraz zaprosi laureatów do udziału w wieczorze melorecytatorskim “Łączy nas poezja”, zaplanowanym na dzień 26 listopada 2022 roku.
  8. Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia ewentualnych zmian w systemie przyznawania nagród.
  9. Wszelkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator.