Biblioteka Biecz z nominacją do prestiżowej nagrody

Pragniemy poinformować, że Biblioteka Biecz została nominowana do nagrody w kategorii Strażnicy Ksiąg konkursu Przeszłość/Przyszłość przyznawanej przez Fundację im. Janusza Kurtyki. To niecodzienne wyróżnienie dla bieckiej biblioteki jest wielkim dowodem uznania dla jej misji w obszarze aktywności kulturotwórczej.

Działalność Fundacji im. Janusza Kurtyki obejmuje współkształtowanie polskiej polityki historycznej. Odbywa się ono zarówno poprzez współpracę z instytucjami publicznymi, jak i podejmowanie autorskich projektów i przedsięwzięć. Jako placówka kultury jesteśmy niezmiernie za tę Nominację wdzięczni.

Uroczysta gala odbyła się 27 sierpnia 2022 roku. Podczas tego uroczystego wydarzenia Bibliotekę Biecz reprezentowała Pani Elżbieta Knapik, dyrektor książnicy. Czujemy się niezmiernie zaszczyceni, że w działalności Biblioteki Biecz dostrzeżono ponadstandardowe inicjatywy. Kapituła nagrody doceniła przedsięwzięcie przebudowy i modernizacji obiektu oraz przekształcenie biblioteki w nowoczesne centrum kulturalno-edukacyjne.