Biblioteka Biecz realizuje projekt „Sieć na kulturę”

Biblioteka Biecz przystąpiła do projektu „Sieć na kulturę”, realizowanym w podregionie nowosądeckim. Właśnie rozpoczęły się zajęcia online dla młodzieży w  wieku 10-14 lat. Ich temat dotyczy bezpiecznego zachowania w sieci. Do projektu zgłosiło się 8 uczniów ze szkół podstawowych na terenie Gminy Biecz. Podczas szkolenia trwającego 31 godz. lekcyjnych zostaną omówione różnorakie  rodzaje niebezpieczeństw czyhających na użytkowników w sieci. Uczestnicy szkolenia przede wszystkim dowiedzą się, gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Poznają także skuteczne narzędzia  służące do bezpiecznego przechowywania plików i danych. Nauczą się również jak się zabezpieczyć, gdy pojawi się groźba komputerowego wirusa. Ogólnie mówiąc, uczestnicy tych atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć rozwiną swoje kompetencje cyfrowe oraz poznają dobre praktyki umożliwiające bezpieczne korzystania z narzędzi online. Zajęcia prowadzi pracownik biblioteki wraz z trenerem wspierającym. Potrwają one do końca kwietnia 2021 roku.