Bahdajowe 1 z 10 – gminny konkurs czytelniczy

12 grudnia 2018 r. w Bibliotece Biecz odbył się XVIII Gminny Konkurs Czytelniczy Jeden z Dziesięciu. Konkurs przeprowadzony został w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu Podróż za jeden uśmiech współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tematem konkursu było życie i twórczość Adama Bahdaja z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V-VII ze szkół gminy Biecz. Uczestnicy mieli przeczytać dwie książki autora: Podróż za jeden uśmiech oraz Kapelusz za 100 tysięcy. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. W pierwszym etapie uczestnicy musieli rozwiązać test wyboru. Do drugiej części konkursu przystąpiło 10 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w części pisemnej. Drugi etap konkursu polegał na udzielaniu właściwej odpowiedzi na zadane pytanie. Każdy z dziesięciu uczniów miał trzy szanse, które tracił w przypadku braku lub udzielenia złej odpowiedzi. Drugi etap wyłonił uczestników ścisłego finału. W trzecim etapie rywalizowały ze sobą trzy uczennice, które zajęły następujące miejsca:

I miejsce Lena Bizoń – z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Libuszy

II miejsce Gabriela Knybel – z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rożnowicach

III miejsce Julia Haberek – z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Strzeszynie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci otrzymali plecaki oraz książki Adama Bahdaja Stawiam na Tolka Banana oraz słodycze. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, przygotowanie i przystąpienie do konkursu.

Gratulujemy!