Zajęcia LOWE I GRY PLANSZOWE znajdują swoich stałych odbiorców

W minioną środę 16 grudnia w Bibliotece Biecz odbyły się zajęcia LOWE I GRY PLANSZOWE. Wspólne spędzanie wolnego czasu przez seniorów i najmłodszych w bibliotece wzmacnia pomiędzy nimi więź oraz uczy dzieci współzawodnictwa, natomiast dziadkom przynosi radość. Nasze gry planszowe posiadają wymiar edukacyjny: zarówno ćwiczą intelekt, sprawność manualną, jak i bawią. Tym razem uczestnicy mieli do wyboru szerszą paletę gier: „Dobble”, „Jenga”, „Dixit”, „Wsiąść do pociągu”, „Kolejka”, „Scrabble”, „5 Sekund”, „Monopol”. Wymagały one od uczestników sporego zaangażowania. Planszówki mają same zalety. Podczas rozgrywek umysł niejednokrotnie pracuje na wysokich obrotach, ciągle myślimy, planujemy nasze działania, rozwija się nasza inteligencja. Ponadto gry planszowe pozwalają ocenić nasze własne umiejętności oraz zwiększają naszą determinację. Zauważyliśmy, że wzrasta zainteresowanie tą formą aktywności w bibliotece.  Zajęcia są cykliczne i odbywają się one w ramach projektu edukacyjnego LOWE. Serdecznie zapraszamy na kolejne pasjonujące gry w ramach zajęć LOWE I GRY PLANSZOWE!