Wręczenie nagród w gminnym konkursie plastycznym „Fredro Dzieciom. Najpiękniejsza ilustracja do książki Aleksandra Fredry”

20 października 2023 roku o godzinie 9:00 dzieci nagrodzone w gminnym konkursie plastycznym „Fredro Dzieciom. Najpiękniejsza ilustracja do książki Aleksandra Fredry” odebrały nagrody i wyróżnienia. Dla przypomnienia, prace konkursowe, które wykonali uczniowie uczęszczający do gminnych szkół podstawowych oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: Pierwszą z nich była kategoria dzieci obejmujące klasy I-IV, druga natomiast objęła klasy V-VIII.

Laureaci w kategorii klas I-IV:

I miejsce – Wiktoria Kozioł, kl. II a, ZSP w Libuszy

II miejsce – Kamil Dudek, kl. II, ZSP w Libuszy

III miejsce – Zofia Pyznar, kl. II, SP nr II w Bieczu

Laureaci w kategorii klas V-VIII:

I miejsce – Julia Dutka, kl. VII, ZSP w Strzeszynie

II miejsce – Marlena Gryga, kl. VII, ZSP w Strzeszynie

III miejsce – Klaudia Czyżyk, kl. V, ZSP w Rożnowicach

Jako że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, jury przyznało także w konkursowych kategoriach wyróżnienia.

W kategorii klas I-IV wyróżniono pięć prac stworzonych przez:

– Nataniela Słotę (SP w Grudnej Kępskiej)

– Gniewosza Kanię (SP w Grudnej Kępskiej)

– Lenę Gołąb (ZSP w Libuszy)

– Antoniego Świerza (ZSP w Libuszy)

– Martynę Kosibę (ZSP w Libuszy)

Natomiast w kategorii klas V-VIII wyróżniono pracę Klaudii Hermy uczęszczającej do klasy VII ZSP w Strzeszynie.

Nagrodami za wszystkie miejsca w obydwu kategoriach były karty podarunkowe Empiku. Nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych ogłaszanych przez Bibliotekę.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.