Wernisaż wystawy rzeźby „Kolorowy świat ptaków” Piotr Szczepanik

W piątek, 30 września 2016 roku w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, odbył się wernisaż wystawy rzeźby Piotra Szczepanika pt. „Kolorowy świat ptaków”. Wystawa zgromadziła wielu miłośników twórczości Pana Piotra. Nasza Biblioteka już po raz trzeci gościła gorlickiego rzeźbiarza, członka Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza działającego przy Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach. Przybyłych licznie gości powitała Elżbieta Knapik – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu. Przedstawiła sylwetkę autora oraz opowiedziała o pasji artysty. Pan Piotr Szczepanik zaprezentował 64 prace, wśród których znalazły się oprócz przedstawień ptaków także figurki jeża, niedźwiedzia, krasnala, kotów czy zajęcy oraz rzeźbiony obraz ze słonecznikami. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W części artystycznej wernisażu, wystąpił Aleksander Przepióra, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu, który zaśpiewał kilka piosenek przy akompaniamencie gitary. Po zakończeniu części oficjalnej autor wystawy zaprosił przybyłych gości na przygotowany poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Wystawa będzie czynna do 30 października br.