Wernisaż wystawy fotografii Jerzy Słobodzian

1 lipca 2016 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Słobodziana. Wystawa nosi tytuł Z Europy do Azji Mniejszej i obrazuje podróż po trzech krajach Rumunii, Bułgarii oraz Turcji.
Jerzy Słobodzian urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, z zamiłowania humanistą. Fotografia to jego pasja, którą interesuje się od szkolnych lat. Specjalizuje się w fotografii pejzażu i reportażu. Ponadto jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w wielu wystawach zbiorowych.
Dyrektor MiGBP w Bieczu Elżbieta Knapik zapoznała gości z twórczością Jerzego Słobodziana oraz omówiła poszczególne zdjęcia.
Wieczór uatrakcyjnił koncert Mikołaja Majdy, ucznia V klasy ZS nr 1 w Bieczu oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach.