Warsztaty literackie z Danielem Odija

1 października w Fili w Libuszy odbyły się warsztaty literackie z pisania haiku, które poprowadził Daniel Odija.

Uczestnicy piątkowego spotkania – uczniowie klasy 7 b z ZSP w Libuszy, w trakcie nauki kreatywnego pisania stworzyli krótkie formy wierszowane własnego autorstwa. Każdy z uczestników warsztatów przeczytał swoje haiku przed audytorium, a wszystkie prace zostały omówione przez autora. Haiku to krótki wiersz, składający się z trzech wersów. Jego głównym założeniem jest kontemplacja przyrody, co w efekcie prowadzi do refleksji nad sobą samym.

Daniel Odija — prozaik, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, dziennikarz, animator kultury. To autor zbiorów opowiadań Szklana huta i Przezroczyste głowy oraz powieści Ulica, Tartak, Niech to nie będzie sen i Kronika umarłych. Najnowsza książka autora ukaże się niebawem, bo już 6 października nakładem wyd. Czarne i nosi tytuł Pusty przelot. Autor był dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki
w Małopolsce w roku 2021”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.