Trzy po trzy. Czytamy Fredrę na nowo

Jesienią tego roku w Bibliotece Biecz odbędzie się szereg arcyciekawych wydarzeń kulturalnych. Ich realizacja odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Trzy po trzy. Czytamy Fredrę na nowo” jest projektem adresowanym dla dzieci oraz seniorów. W jego ramach odbędą się małe formy teatralne, zarówno dla przedszkolaków, jak i seniorów, a także zajęcia poświęcone czytaniu dzieciom tekstów Fredry przez seniorów.

Koszt projektu zamknie się w kwocie 20 050,00 zł, z czego dofinansowanie ministerialne wynosi 14 850,00 zł, a wkład własny 5200,00 zł.

Projekt posiada walory edukacyjno-kulturalne, ale nie mniej ważnymi priorytetami wpisanymi jego założenia są: promocja czytelnictwa oraz upowszechnianie wiedzy o bieckiej placówce bibliotecznej jako przestrzeni, w której kultura wysoka znajdzie swojego odbiorcę. Za koordynację działań projektowych odpowiadają Paulina Pyznar i Jacek Lech.