Słowiańskie inspiracje w literaturze i kinie

Podczas ostatnich w tym miesiącu zajęć, w środę 24 października, uczestnicy Młodzieżowego Klubu Literacko-Filmowego rozmawiali o słowiańskim dziedzictwie w polskiej kulturze współczesnej. Dyskusja była interesująca i ożywiona, gdyż tematyka związana z życiem Słowian, ich wierzeń, kulturą jest dzisiaj bardzo mocno obecna. Młodzież jest świadoma, że wiara w życie pozagrobowe, próby okiełznania przyrody za pomocą rytuałów, praktyk magicznych to żadne fantasy a  nieodłączny element pradawnej kultury, który dziś w postaci mitologii nasyca literaturę tworzoną przez młodych pisarzy, którzy czerpią z tego kulturowego rezerwuaru obficie. Wystarczy wczytać się w prozę Radka Raka czy Justyny Hankus.

Następne zajęcia, zaplanowane na 7 listopada, będą mieć bardziej filmowy charakter.