Księgi, książki, książeczki – duże, mniejsze, najmniejsze

W dniu 29.09. 2021 roku gośćmi biblioteki były przedszkolaki z grupy Krasnale z ZSP w Libuszy pod opieką wychowawczyni pani Doroty Mrozek. Wspólnie z maluszkami oglądaliśmy książki, jakie znajdują się w bibliotece: od tych najmniejszych do tych najdłuższych leporello (w formie harmonijek), te najcieńsze oraz te najgrubsze. Dzieci chętnie sprawdzały wagę książek, które są ciężkie, a które leciutkie. Układały książki od najmniejszej do największej oraz według własnego pomysłu. Zobaczyły, że książki mogą mieć różne faktury i kształty, otwierane okienka, a nawet świecić w nocy. Samodzielnie przeczytały książkę obrazkową z serii Co słychać? o różnych dźwiękach na spacerze (tak, tak! Bo czytanie obrazków to też czytanie i potrafi to już najmłodszy szkrab w bibliotece) oraz wysłuchały opowiadania pt. „Miś Tamiś i magiczne słowa” (aut. Edyta Pawlak-Sikora; il. Susie Hammer).

Mam nadzieję, że po spotkaniu w bibliotece, dzieci chętnie do niej wrócą z rodzicami po pierwsze wyprawki oraz Karty Małego Czytelnika! Serdecznie zapraszamy!