Konkurs plastyczny „W świecie literackim Aleksandra Fredry” Laureaci

W piątek, 2 grudnia 2016 roku, w czytelni naszej biblioteki zgromadzili się młodzi artyści z gminy Biecz na uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego „W świecie literackim Aleksandra Fredry”.
Konkurs skierowany był do utalentowanych plastycznie uczniów szkół podstawowych gminy Biecz. Warunkiem uczestnictwa było przysłanie pracy stanowiącej artystyczną wizję przestrzenną lub malarską w dwóch kategoriach wiekowych klasy 1-3 szkół podstawowych oraz klasy 4-6 szkół podstawowych.
Wszystkie prace oceniło jury w składzie: Krystyna Skowronek – emerytowany nauczyciel plastyki, Teresa Grygowicz – emerytowany nauczyciel nauczania początkowego, Barbara Rudzińska – malarka, Elżbieta Knapik – dyrektor Biblioteki i Natalia Wszołek – animator kultury.
Komisja miała niezwykle trudne zadanie.
Po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców spośród 27. nadesłanych prac. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Laureaci:

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych klas I-III – prace malarskie

– I. miejsce:      Gabriela Knybel kl. III ZSP w Rożnowicach
– II. miejsce:     Jolanta Fugiel kl. III SP w Sitnicy
– III. miejsce:    Emilia Trębacz kl. III ZSP w Rożnowicach
– wyróżnienia: Julia Gryga kl. II SP w Sitnicy, Milena Kleszyk kl. II SP w Sitnicy, Bartosz Trzaskoś kl. III ZSP w Binarowej, Sandra Bajorek kl. III SP w Bugaju, Lidia Kosiba kl. II ZS nr 1 w Bieczu

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych klas I-III – prace przestrzenne

– I. miejsce:   Hanna Ruwińska kl. III ZS nr 1 w Bieczu