Dziewczynka, duchy i nietypowa przyjaźń – „Miasto duchów” Victorii Schwab – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

Serdecznie zapraszamy na spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Libuszy. Każde spotkanie poświęcone jest innej książce. Spotykamy się raz w miesiącu, a więcej informacji o zajęciach oraz wybranych lekturach udziela koordynator DKK Ewelina Skrzypiec.   Tym razem tematem naszych rozmów była książka autorstwa Victorii Schwab ”Miasto duchów”.

Życie Cassidy Blake pełne jest duchów. Jej rodzice, piszą o nich książki, ona sama przeżyła wypadek, w wyniku którego jej los związał się z duchem pewnego chłopaka imieniem Jacob. Nastoletnia narratorka „Miasta duchów”, od czasu wypadku wyczuwa ich obecność, a nawet potrafi przeniknąć do ich świata czyli przejść przez Zasłonę. Kiedy jej rodzice dostają propozycję na zrealizowanie własnego programu telewizyjnego, rodzina wyrusza w trasę po najbardziej nawiedzonych miejscach na świecie. Pierwsze z nich to Edynburg.

Miasto duchów to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu „Cassidy Blake” autorstwa Victoria Schwab jednej z najpopularniejszych autorek książek fantasy i YA dla młodzieży. Jej pióro zostało docenione przez „New York Times’a” oraz miliony fanów na całym świecie. Do największych hitów autorki można zaliczyć serie „Świat Verity” czy „Złoczyńcy”.