Czerwony kapturek z humorem i morałem. Spektakl w wykonaniu nowosądeckiego Teatru Nowego

Czwartek 5 października obfitował w moc atrakcji dla dzieci. W ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu „Fredro dzieciom. Festiwal Literacki w Bieczu” zawitał do nas nowosądecki Teatr Nowy ze spektaklem o „Czerwonym Kapturku”, który podczas dwóch pokazów o godz. 10:00 i 12:00 obejrzały dzieci z Gminnego Przedszkola w Bieczu, Przedszkola Sióstr Sercanek oraz uczniowie klas I z bieckich szkół podstawowych nr 1 i 2.

Mali widzowie podczas spektaklu bawili się znakomicie, żywiołowo reagując oraz próbując wchodzić w interakcję z aktorami. To świadczy tylko o tym, jak kapitalnie spektakl został zagrany. Nie dość, że dzieci znakomicie się bawiły, to także mogły ze spektaklu wyciągnąć morał. Czyli zupełnie jak w twórczości Aleksandra Fredry.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.