Biblioteka Biecz z dofinansowaniem do projektu „Polacy i Żydzi. Dwukulturowe dziedzictwo Biecza”.

Spieszymy z kolejną dobrą informacją. Biblioteka Biecz otrzymała dofinansowanie w kwocie 28 000 zł do złożonego w styczniu do Narodowego Centrum Kultury projektu „Polacy i Żydzi. Dwukulturowe dziedzictwo Biecza”. Jego realizacja odbędzie się w ramach programu EtnoPolska2023 w ostatni weekend sierpnia (26 i 27 sierpnia). Łączny koszt projektu wyniesie 31 000,00 zł.

W czasie dwóch dni zaproponujemy szereg ciekawych wydarzeń związanych z polsko-żydowskim dziedzictwem naszego miasta. W programie przewidziane zostały: spacer po Bieczu śladem obecności bieckich Żydów, spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem wokół jego książek poruszających problem pamięci, wykład Krzysztofa Przybyłowicza stematyzowany wokół obecności Żydów w Bieczu, koncerty etnicznej muzyki żydowskiej (Legend of Kazimierz) oraz polskiej (Kwartet Galicyjski), warsztaty tańca oraz degustacja potraw połączona z panelem dyskusyjnym na temat żydowskich zwyczajów kulinarnych. Więcej szczegółowych informacji o harmonogramie znajduje się poniżej, a już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.