Zaprojektuj i stwórz swój mural! Warsztaty graficzne z Magistrem Morsem

W czwartek 3 października o godzinie 10:00 odbyły się dwugodzinne warsztaty graficzne skierowane do młodzieży. Kreatywnie uczestniczyła w nich siódma klasa Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu. Głównym założeniem warsztatów stała się opowieść o narracji obrazem, oparta na stwarzaniu możliwości relacyjnych między formami sztuki. Mgr Mors na początku opowiedział młodzieży o swojej działalności, najciekawszych realizowanych projektach w dziedzinie street artu. Po części teoretycznej nastąpiła ta praktyczna – każdy z uczestników zrealizował się twórczo przy użyciu farb tradycyjnych i spreyowych.

Pod pseudonimem Magistra Morsa ukrywa się Mariusz Brodowski. Artysta malarz, twórca murali, działacz społeczny, animator, edukator. Początki jego twórczości to koniec lat 90-tych. Pierwsze lata było to stricte graffiti, które było i nadal jest inspiracją. W malarstwie łączy różne techniki oraz wykorzystuje dostępne multimedia. W okresie letnim działa głównie w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzy mniejsze formaty wewnątrz budynków oraz obrazy na płótnie w pracowni malarskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.