„Wciśnięci w kadr”. Wernisaż wystawy Bożeny Graciano

„Wciśnięci w kadr” to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej w Bibliotece Biecz. Wernisaż tej ekspozycji odbył się w sobotę 10 sierpnia 2024 roku. Jej autorką jest Bożena Graciano, artystka zajmująca się malarstwem, rysunkiem, rytownictwem artystycznym, rzeźbą ceramiczną oraz tkactwem artystycznym.

Tytuł magistra sztuki  zdobyła w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na wydziale Edukacji Wizualnej o specjalności grafika artystyczna. Wcześniej ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie o specjalności tkactwo artystyczne. Oprócz tych podstawowych dyscyplin jej  wypowiedzi, po latach studiów i praktyki zetknąła się z arteterapią, rekonstrukcją dzieł sztuki, polichromią, złoceniami na rzeźbach, scenografią, różnymi reklamami, edukacją dzieci i dorosłych (od od przedszkola do szkoły wyższej). Uczestniczyła także w wielu wydarzeniach artystycznych: konkursach, plenerach malarskich, warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wernisaż urozmaicił pokaz autorskiego filmu Matyldy Graciano, córki artystki, który można potraktować jako multimedialny kontekst do wystawy. Muzyczny akcent wernisażu stanowił natomiast występ utalentowanej skrzypaczki Marceliny Jędrzejowskiej oraz akordeonisty Matusza Łasia. Na skrzypcach zagrał także przyszły wirtuoz tego instrumentu, kilkuletni Tymoteusz.

Ekspozycję Bożeny Graciano można podziwiać do końca sierpnia.