Spotkanie autorskie z Hanną Greń

W piątkowe popołudnie czytelnicy przybyli do biblioteki w Libuszy mieli możliwość porozmawiać z autorką poczytnych kryminałów – Hanną Greń.

Pisarka opowiedziała nam wiele historii z wiązanych z powstawaniem cykli jej książek, a także sporo prywatnych wspomnień z rodzinnej Wisły. Obecni podczas spotkania autorskiego czytelnicy zrozumieli skąd tak wielka pasja autorki do książek i pisania, pomimo iż jej życie zawodowe związane było ze znienawidzona rachunkowością –  do wszelkich błędów i niewiadomych podchodziłam jak do sprawy kryminalnejśmiała się Hanna Greń. Jej mama nauczycielka w niewielkiej starej szkole zadbała też o to, aby mała Hania szybko nauczyła się czytać i pisać, co zaowocowało miłością do książek, literatury i pisarstwa. Pisał dla siebie od dziecka, a nawet prowadziła sporą jak na tamte czasy bibliotekę! Mieszkała z rodzicami na piętrze szkoły i ulubione już wtedy kryminały wypożyczała mieszkańcom Wisły, którzy zdani były na jej gust literacki.

Jej najnowsza powieść „Morderstwo pod choinkę” stanowić będzie siódmą część cyklu o prywatnej pani detektyw Dionizie Remańskiej i ukaże się już w październiku.

HANNA GREŃ urodzona w Wiśle, obecnie mieszkanka Bielska-Białej. Z wykształcenia ekonomistka, do 2014 roku właścicielka biura rachunkowego, niedługo później wydaje swoją pierwszą powieść. Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek. Autorka 5 cykli powieści kryminalnych oraz kilku tytułów książek z poza cyklów.

Seria: W Trójkącie Beskidzkim

• Uśpione królowe (2019) pierwotnie Cień sprzedawcy snów (2014)
  • Cynamonowe dziewczyny (2015)
  • Otulone ciemnością (2016)