KSIĄŻKA I RÓŻA – spotkanie z przedszkolakami

24 kwietnia 2018 r. Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu po raz pierwszy odwiedziły maluchy z Przedszkola Sióstr Sercanek w Bieczu. Dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w akcji Książka i Róża organizowanej przez biecką bibliotekę w ramach 17. małopolskich dni książki.

Na zajęciach porozmawialiśmy krótko o tolerancji i równości wspierając się książkami Davida McKee pt. „Elmer” oraz „Elmer i Róża” z serii o słoniu w kolorową kratkę. Elmer uczy nas, że każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych. Dzieci doskonale zrozumiały ten przekaz, a następnie każde pokolorowało własnego Elmera, tworząc całe stado różnobarwnych słoni.

Dzieci zapoznały się również z biblioteką, dowiedziały się do czego służy i jakie zasady w niej panują.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał medal Małego Czytelnika, plakietkę upamiętniającą udział w akcji Książka i Róża oraz słodki upominek. Śmiało możemy stwierdzić, że główny cel spotkania, czyli zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki został zrealizowany – wszystkie maluchy zgodnie orzekły, że z chęcią będą częściej odwiedzać Bibliotekę. Bardzo dziękujemy Siostrom oraz  wszystkim przedszkolakom za odwiedziny!