Dwadzieścia lat pracy twórczej. Jubileuszowy wernisaż Barbary Rudzińskiej w Bibliotece Biecz

W piątkowy wieczór 28 czerwca 2024 roku salę spotkań bieckiej biblioteki wypełnił tłum gości. Okoliczność była bowiem niecodzienna i wyjątkowa. Bohaterką wieczoru stała się Barbara Rudzińska, która w Bibliotece Biecz obchodziła dwudziestolecie pracy artystycznej. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Moja miłość… Dwudziestolecie pracy twórczej” stał się z jednej strony swoistym przeglądem działalności tej utalentowanej i charyzmatycznej artystki związanej z Bieczem, z drugiej natomiast podsumowaniem pewnego etapu pracy malarki.

Prace Barbary Rudzińskiej są różnorodne pod kątem techniki i tematyki. Niosą w sobie unikatowość. Przez lata wypracowała ona swój oryginalny i rozpoznawalny malarski styl. Oprócz płócien, malarka często wykorzystuje surowy materiał: zniszczone blachy, drewno, aby tworzyć swoje dzieła, co dodaje im jeszcze większej wartości artystycznej. Wrażliwość i piękno kobiet, które podkreśla w swoich obrazach także są wielkim tematem w obszarze twórczości artystki. Kilka takich portretów możemy również podziwiać w ekspozycji, która będzie dostępna do 26 lipca 2024 roku.

Wernisażowy wieczór uświetnił występ Arka Zawilińskiego, gorlickiego bluesmana, poety drogi, autora muzyki, tekściarza, wokalisty i gitarzysty.