Cała Polska Czyta dzieciom Natalia Wszołek

Kolejne spotkanie z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom za nami. 24 marca 2017 r. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klas III SP nr 1 w Bieczu wraz z nauczycielkami Panią Renatą Koralewską, Panią Barbarą Chlost oraz Panią Magdaleną Dziki. Dzieci wysłuchały bajek pt. Martynka i pies na medal G. Delahaye oraz Jasia dziwne pomysły K. Żywulskiej, które przeczytała im Natalia Wszołek, animator kultury w MiGBP w Bieczu, a z wykształcenia plastyk.
Ponadto pani  Natalia przygotowała dla gości nie lada niespodziankę. Opowiedziała dzieciom o swojej pasji, jaką jest malarstwo, o technikach malarskich, pokazała przeróżne farby i pędzle oraz inne akcesoria potrzebne do malowania. Następnie zaprosiła wszystkich do zabawy. Dzieci zostały poproszone o wspólne namalowanie obrazu.  Mogły posługiwać się różnymi pędzlami, mieszać farby i tworzyć nowe kolory.
Część praktyczna spotkania wzbudziła ogromne zainteresowanie i podziw uczniów. Była to wspaniała i bardzo pouczająca lekcja plastyki.