Biografia odmitologizowana. Spotkanie autorskie z Radosławem Młynarczykiem

W piątek 11 października o godzinie 12:00 w Bibliotece Biecz odbyło się spotkanie autorskie z Radosławem Młynarczykiem, autorem biografii Marka Hłaski, zatytułowanej „Hłasko. Proletariacki książę”. Tematem rozmowy stał się bardzo bogaty i niesamowicie zmitologizowany życiorys autora „Pięknych dwudziestoletnich”. Ale także literatura. Czy Hłaskę da się czytać dzisiaj? Jak tworzona była legenda Hłaski? Te i inne pytania wybrzmiały w czasie spotkania. Radosław Młynarczyk poruszał także te najbardziej traumatyczne wątki z życia pisarza, odmitologizowując autokreacje, które Hłasko przez swoje krótkie, acz intensywne życie stwarzał. Z autorem biografii twórcy „Pętli” rozmawiał Jacek Lech – pracownik Biblioteki Biecz. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach realizowanego przez biecką bibliotekę projektu „Życiowo, przejściowo, podejściowo… Odświeżanie legendy Marka Hłaski”.

Radosław Młynarczyk jest literaturoznawcą związanym z Uniwersytetem Gdańskim, odkrywcą młodzieńczej powieści Hłaski zatytułowanej „Wilk”, której wątek również podczas rozmowy wypłynął.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.