30 CZERWCA b.r. BIBLIOTEKA BIECZ OTWARTA DLA CZYTELNIKÓW

Po prawie czteromiesięcznej przerwie związanej z pandemią COVID-19 i przenosinami do naszej stałej siedziby przy ul. Rynek 20 zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

W celu sprawnego wypożyczania książek rekomendujemy zamówienia on-line lub telefoniczne.

Numer telefonu do Biblioteki Biecz 013 44 71 043 jest już dostępny.

Z dniem 30 czerwca zostają uruchomione WYPOŻYCZALNIA dla DOROSŁYCH i BIBLIOTEKA MŁODYCH. Mediateka i Cicha czytelnia będą udostępnione Czytelnikom w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno Państwa, jak i personelu bibliotecznego prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego:

– zwrot książek w wydzielonej „strefie zwrotów” (pomieszczenie byłej Filii Starostwa Powiatowego),

– w „strefie wypożyczeń” mogą przebywać tylko 2 osoby,

– obowiązek noszenia maseczek i dezynfekcji rąk (płyn dezynfekujący przy wejściu),

– nie należy dezynfekować książek (będą poddawane 7- dniowej kwarantannie),

– książki podaje bibliotekarz przy ladzie (brak wolnego dostępu do półek),

– jednorazowo można wypożyczyć 5 książek,

– obowiązek zachowania 2. m dystansu między czytelnikami.

Są to zalecenia tymczasowe, które ulegną zmianie wraz z wprowadzeniem kolejnego etapu funkcjonowania bibliotek.