Życiowo, przejściowo, podejściowo – odświeżanie legendy Marka Hłaski

W bieżącym roku przypada 90. rocznica urodzin Marka Hłaski. W związku z powyższym planujemy zorganizować cykl wydarzeń poświęcony temu pisarzowi. W projekt „Życiowo, przejściowo, podejściowo – odświeżanie legendy Marka Hłaski” zaangażujemy młodzież uczęszczającą do bieckiego liceum. Weźmie ona udział w warsztatach teatralnych, które poprowadzi aktor związany z nowosądeckim Teatrem NOWYM. Dla młodzieży w projekcie zaplanowane także zostały warsztaty creative writing oraz warsztaty graficzne. Ważnym wydarzeniem stanie się także spotkanie autorskie z Radosławem Młynarczykiem, badaczem twórczości Hłaski oraz autorem jego biografii.

Koszt realizacji działań projektowych zamknie się w kwocie 24 075, 00 zł. Dofinansowanie z MKiDN wyniesie 17 775 zł, natomiast wkład własny w kwocie 6 300 zł zabezpieczyła Gmina Biecz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.