Uczniowie z jasielskiej szóstki odwiedzili biecką bibliotekę

W czwartek 1 października 2020 roku uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle odwiedzili Bibliotekę Biecz. Była to pierwsza tego typu wycieczka, którą gościła nasza biblioteka po przebudowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z miejscem jakim jest biblioteka i jej działalnością.

Dla większości uczniów była to być może pierwsza taka wizyta. Dzieci zwiedziły placówkę, poznały historię „metamorfozy” biblioteki oraz dowiedziały się, jakie cele towarzyszą działalności bibliotek oraz jak się w nich należy zachowywać. Miłym akcentem tej pouczającej wizyty była wspólna lektura fragmentów książek, która miała miejsce w oddziale dla młodych czytelników. Wybrane fragmenty prozy dla dzieci czytała Pani Elżbieta Knapik – Dyrektor Biblioteki Biecz.

Na zakończenie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki w przyszłości oraz zachęcała do wypożyczania i czytania książek. Bardzo wymownie wybrzmiały słowa jednej uczennic, która powiedziała, że w bieckiej bibliotece „jest fajniej niż w Energylandii”.

Życzymy uczniom kolejnych wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.