„Szancer, wyobraź sobie!” – wystawa w Bibliotece Biecz

Twórczość Jana Marcina Szancera ma szansę znaleźć nowych odbiorców i sympatyków wśród najmłodszych pokoleń bieczan. A to za sprawą wystawy „Szancer, wyobraź sobie!”, wyeksponowanej u nas w ramach projektu „Mobilna Przestrzeń Kultury IV. Podróż w krainę wyobraźni Jana Marcina Szancera” we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Wernisaż wystawy odbył się 14 sierpnia o godzinie 16:00 w sali spotkań Biblioteki Biecz. Ekspozycję otworzyła i krótko ją scharakteryzowała Kierownik Działu PR i Komunikacji, Ada Kopeć-Pawlikowska.

Szancer był niezwykle zdolnym grafikiem żydowskiego pochodzenia, ilustratorem książek dla dzieci oraz przyjacielem Jana Brzechwy. W świadomości współczesnych funkcjonuje on głównie jako autor ilustracji do „Akademii Pana Kleksa” tegoż autora. Mobilną wystawę, można nie tylko podziwiać. Angażuje ona także odbiorców w interakcję. Przy odrobinie chęci i wyobraźni może to być niezwykle atrakcyjna forma spędzenia ostatnich tygodni wakacji. W kontekście wystawy przewidziane zostały także warsztaty zorganizowane przez animatorów z Żydowskiego Muzeum Galicja. Ekspozycja, do odwiedzenia której serdecznie zachęcamy, będzie dostępna do 14 września.