Świąteczne ozdoby z masy solnej

5 grudnia Biblioteka Publiczna w Libuszy wspólnie z Placówką Wsparcia Dziennego „Dzieci Mówią” zorganizowały świąteczne warsztaty pt. „Ozdoby z masy solnej”. Warsztaty poprowadziła dla nas Pani Karolina Florek-Bażyk, artystka, która od wielu lat pasjonuje się tworzeniem małych form plastycznych, miedzy innymi z masy solnej. Anioły w jej wykonaniu będzie można podziwiać podczas tegorocznej Wigilii na Bieckim Rynku.

W trakcie warsztatów Pani Karolina podzieliła się z nami swoim doświadczeniami jak wykonać masę solna, jak ulepić Mikołaja oraz inne ozdoby,
a także jak połączyć ze sobą poszczególne elementy, prawidłowo suszyć i przede wszystkim jak wykończyć, pomalować i ozdobić nasze prace. Dla dzieci była to świetna zabawa, podczas której stworzyły niepowtarzalne, własne małe dzieła, które będą mogły podarować komuś bliskiemu lub powiesić swoim w pokoju.

Bardzo dziękujemy dzieciom za liczne przybycie na zajęcia, a Pani Karolinie za cenne wskazówki oraz twórczą zabawę z masą solną.